Hasičská pouť na sv. Hostýně je ZRUŠENA bez náhrady!  

 

  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pondělí 05 Pro 2022
Home OSH Zlín XXVI. celostátní hasičská pouť na Svatém Hostýně
XXVI. celostátní hasičská pouť na Svatém Hostýně Tisk Email
Napsal uživatel Vlastimil Nevařil   
Čtvrtek, 02 Květen 2019 00:00

Poutní místo Svatý Hostýn opět po roce, v sobotu 27. dubna 2019, přivítalo tisíce hasičů a dalších poutníků na XXVI. mezinárodní hasičské pouti. Setkali se zde hasiči z celé České republiky se svými zahraničními kolegy ze Slovenska, Chorvatska a Polska. Po nástupu se průvod pod velením Vladimíra Hanáka a za doprovodu dechové hudby „Provodovjané" přesunul před baziliku Nanebevzetí Panny Marie. Účastníky poutě přivítal Josef Juráň a ve svých vystoupeních pozdravili starosta SH ČMS Jan Slámečka, generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslav Ryba, hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek, předseda výboru Matice Svatohostýnské Mořic Jurečka a arcibiskup olomoucký mons. Jan Graubner.

108 historických praporů ze 100 registrovaných sborů dobrovolných hasičů přivedlo účastníky poutě do baziliky a jejího nejbližšího okolí. Mši svatou celebroval arcibiskup olomoucký mons. Jan Graubner. V závěru byly žehnány nové hasičské prapory včetně tabule pro označení hasičské zbrojnice.

Velká účast hasičů i ostatních návštěvníků potvrdila velkou tradici této nadnárodní hasičské poutě. Pořadatelé z okrsku Lukovské Podhradí s podporou OSH Zlín, KSH Zlínského kraje a ústředí SH ČMS opět zajistili důstojnou oslavu svátku patrona hasičů, svatého Floriána.

Josef Bernátík, starosta SH ČMS - Krajské sdružení hasičů Zlínského kraje

REPORTÁŽ